Цей невловимий конфіскатПерефразувавши народну мудрість про курку і весілля, отримаємо справедливе твердження: для кого конфіскат, а для кого можливість придбати потрібний товар за дешевою ціною. Однак останнім часом ніхто достеменно не знав, чи є можливість у нашому місті придбати конфісковану продукцію. Тож сьогодні наводимо результати власного журналістського дослідження.

Не пощастило...
Мусимо констатувати: Рівенщині з конфіскатом не пощастило. Як розповів заступник начальника Рівенської митниці Микола Маркевич, пов'язано це із географічним розташуванням Рівенщини, яка межує на півночі лише з республікою Білорусь. Раніше рівень цін у північних сусідів був нижчий і багато українських "човників" їздило до білорусів за покупками. Проте нині ситуація змінилася - тепер українці підгодовують білорусів, щоправда, роблять це офіційно і їхній товар до рук митників найчастіше не потрапляє. Інша ситуація спостерігається у південних і східних областях, які межують із Росією та Молдовою. Донині збереглися тут сотні доріг, які поєднують незалежні держави і дають можливість контрабандистам обминати митний контроль.
Щодо рідної області, то найчастіше до неї намагаються нелегально ввезти з Білорусі ліс-кругляк, зерно, цукор, навесні активізується перевезення поліетиленової плівки та насіння, з України переважно везуть овочі - перець і помідори. Рідше трапляються випадки нелегального ввезення автомобілів, запасних частин, валюти чи наркотиків. Проте в останньому випадку, як і у випадках перевезення зброї, товарів стратегічного призначення, нелегального перевезення товарів на суму більше ніж 61,5 тисячі гривень тощо, мова йде про контрабанду, яка передбачає не лише конфіскацію затриманого товару, але й кримінальну відповідальність тим, хто з ним попався.
Що стосується звичайних товарів, які були перевезені через кордон з порушенням митних правил, то приблизно у половині випадків суди, які мають виняткове право вирішувати долю порушників, виносять виправдальні вироки. За словами пана Маркевича, судді беруть до уваги всі обставини правопорушення й, наприклад, якщо нелегальне перевезення товару було єдиною можливістю годувальника утримувати сім'ю, товар зазвичай не конфісковують, а до порушника застосовують інші засоби впливу.
Обсяги конфіскованої продукції на Рівенщині відносно невеликі - торік було конфісковано продукції на суму 168 тисяч гривень, у цьому році - на 34 тисячі гривень.